Propionate-100 (Testosterone Propionate)

ZAWARTOŚĆ: 100mg/ml (10 amp./1ml)

NAZWA CHEMICZNA:
4-androsten-3-one-17beta-ol, 17beta-hydroxy-a ndrost-4-en-3-one

 

OPIS:

Propionat jest powszechnie wytwarzaną postacią pierwotnego męskiego androgenowego testosteronu do wstrzykiwania.
Ester spowalnia szybkość uwalniania testosteronu z miejsca wstrzyknięcia, ale tylko przez kilka dni.
Propionat jest zatem o wiele szybciej działający niż inne estry testosteronu, takie jak cypionate lub enanthate i wymaga znacznie częstszego harmonogramu dawkowania. Jednak ci, którzy nie są zaniepokojeni częstym planem iniekcji, uważają propionat za akceptowalny. Jako wstrzykiwany testosteron, jest silnym lekiem budującym masę, zdolnym do szybkiego osiągania wzrostu mięśni jak i siły. Propionat jest zmodyfikowaną formą testosteronu, w którym ester kwasu karboksylowego (kwas propionowy) został przyłączony do grupy hydroksylowej 17-beta. Okres półtrwania propionatu testosteronu wynosi około dwóch dni po wstrzyknięciu.

SKUTKI UBOCZNE:

  • zwiększone zatrzymywanie wody
  • przyrost tkanki tłuszczowej
  • ginekomastia
  • tłusta skóra
  • trądzik
  • łysienie
  • zapalenie mieszków włosowych

 

Testosteron jest łatwo aromatyzowany w organizmie do estradiolu (estrogenu).  Synteza aromatazy jest odpowiedzialna za metabolizm testosteronu. Podwyższone poziomy estrogenu mogą powodować działania niepożądane, takie jak zwiększone zatrzymywanie wody, przyrost tkanki tłuszczowej i ginekomastia. Podwyższony poziom testosteronu może wywoływać androgenne skutki uboczne, w tym tłustą skórę, trądzik oraz zapalenie mieszków włosowych. Mężczyźni z predyspozycjami genetycznymi do wypadania włosów (łysienie androgenowe) mogą zauważyć łysienie.
Propionat testosteronu jest często uważany za bolesny zastrzyk. Jest to spowodowane bardzo krótkim łańcuchem węglowym estru, który może podrażniać tkanki w miejscu zastrzyku. Wiele osób reaguje bólem i gorączką, objawy mogą utrzymywać się przez kilka dni po wstrzyknięciu

 

DAWKOWANIE:

Typowa dawka u sportowców płci męskiej mieści się w przedziale 50-100 mg na wstrzyknięcie, podawana co drugi lub trzeci dzień.

Podobnie jak w przypadku innych estrów testosteronu, propionat jest stosowany w tygodniowej skumulowanej dawce od 200 mg do 400 mg. Ten poziom jest wystarczający, aby zauważyć przyrosty w rozmiarze i sile mięśni.